CDR31BX123AKZMAB
Mfr.Part #
CDR31BX123AKZMAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 50V BX 0805
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
BX
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Depth :
1.25mm
Capacitance :
0.012µF
Length :
2mm
Failure Rate :
M (1%)
Applications :
High Reliability
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR31BX123AKZMAB
Vishay / Vitramon CDR31BX123AKZMAB
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 0.012muF