CDR31BX123AKWMAT
Mfr.Part #
CDR31BX123AKWMAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 50V BX 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.012µF
Length :
2mm
Applications :
High Reliability
Published :
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
BX
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±10%
Datasheets
CDR31BX123AKWMAT
Vishay / Vitramon CDR31BX123AKWMAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 0.012muF