CDR31BX103AMZRAT
Mfr.Part #
CDR31BX103AMZRAT
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Capacitance :
10000pF
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR31BX103AMZRAT
Vishay / Vitramon CDR31BX103AMZRAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±20% 10000pF