CDR31BX103AKZSAC
Mfr.Part #
CDR31BX103AKZSAC
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
BX
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
10000pF
Depth :
1.25mm
Length :
2mm
Datasheets
CDR31BX103AKZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BX103AKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 10000pF