CDR31BP750BKYRAT
Mfr.Part #
CDR31BP750BKYRAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 100V BP 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
BP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
75pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.25mm
Datasheets
CDR31BP750BKYRAT
Vishay / Vitramon CDR31BP750BKYRAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±10% 75pF