CDR31BP750BKMMAJ
Mfr.Part #
CDR31BP750BKMMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 100V BP 0805
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±10%
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
BP
Failure Rate :
M (1%)
Applications :
High Reliability
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR31BP750BKMMAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP750BKMMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±10% 75pF