CDR31BP681AKMRAB
Mfr.Part #
CDR31BP681AKMRAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V BP 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
680pF
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
R (0.01%)
Depth :
1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Published :
Applications :
High Reliability
Datasheets
CDR31BP681AKMRAB
Vishay / Vitramon CDR31BP681AKMRAB
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±10% 680pF