CDR31BP681AKMPAJ
Mfr.Part #
CDR31BP681AKMPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V BP 0805
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
High Reliability
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
BP
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
CDR31BP681AKMPAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP681AKMPAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±10% 680pF