CDR31BP681AJWSAJ
Mfr.Part #
CDR31BP681AJWSAJ
Description
CAP CER 680PF 50V BP 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
BP
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
680pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR31BP681AJWSAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP681AJWSAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 680pF