CDR31BP681AFMSAR
Mfr.Part #
CDR31BP681AFMSAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V BP 0805
Capacitance :
680pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Applications :
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
BP
Length :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CDR31BP681AFMSAR
Vishay / Vitramon CDR31BP681AFMSAR
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±1% 680pF