CDR31BP680BKUSAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR31BP680BKUSAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 68PF 100V BP 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
68pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
BP
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
CDR31BP680BKUSAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP680BKUSAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±10% 68pF