CDR31BP680BJWSAR
Mfr.Part #
CDR31BP680BJWSAR
Description
CAP CER 68PF 100V BP 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
S (0.001%)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
CDR31BP680BJWSAR
Vishay / Vitramon CDR31BP680BJWSAR
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 68pF