CDR31BP5R6BDWRAB
Mfr.Part #
CDR31BP5R6BDWRAB
Description
CAP CER 5.6PF 100V BP 0805
Tolerance :
±0.5pF
Failure Rate :
R (0.01%)
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
CDR31BP5R6BDWRAB
Vishay / Vitramon CDR31BP5R6BDWRAB
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±0.5pF 5.6pF