CDR31BP561AJZSAC
Mfr.Part #
CDR31BP561AJZSAC
Description
CAP CER 560PF 50V BP 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Capacitance :
560pF
Datasheets
CDR31BP561AJZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BP561AJZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 560pF