CDR31BP471BJZMAB
Mfr.Part #
CDR31BP471BJZMAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V BP 0805
Ceramic Capacitors
Length :
2mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
CDR31BP471BJZMAB
Vishay / Vitramon CDR31BP471BJZMAB
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 470pF