CDR31BP471BJWRAR
Mfr.Part #
CDR31BP471BJWRAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V BP 0805
Voltage - Rated :
100V
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
BP
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CDR31BP471BJWRAR
Vishay / Vitramon CDR31BP471BJWRAR
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 470pF