CDR31BP471BJMMAJ
Mfr.Part #
CDR31BP471BJMMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V BP 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Voltage - Rated :
100V
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
470pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
High Reliability
Datasheets
CDR31BP471BJMMAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP471BJMMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 470pF