CDR31BP470BKZSAC
Mfr.Part #
CDR31BP470BKZSAC
Description
CAP CER 47PF 100V BP 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
47pF
Datasheets
CDR31BP470BKZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BP470BKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±10% 47pF