CDR31BP470BJZMAR
Mfr.Part #
CDR31BP470BJZMAR
Description
CAP CER 47PF 100V BP 0805
Ceramic Capacitors
Depth :
1.25mm
Failure Rate :
M (1%)
Length :
2mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR31BP470BJZMAR
Vishay / Vitramon CDR31BP470BJZMAR
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 47pF