CDR31BP470BJWRAT
Mfr.Part #
CDR31BP470BJWRAT
Description
CAP CER 47PF 100V BP 0805
Voltage - Rated :
100V
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CDR31BP470BJWRAT
Vishay / Vitramon CDR31BP470BJWRAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±5% 47pF