CDR31BP3R9BDURAJ
Mfr.Part #
CDR31BP3R9BDURAJ
Description
CAP CER 3.9PF 100V BP 0805
Capacitance :
3.9pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
CDR31BP3R9BDURAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP3R9BDURAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±0.5pF 3.9pF