CDR31BP3R3BDZSAC
Mfr.Part #
CDR31BP3R3BDZSAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 3.3PF 100V BP 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.3pF
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
BP
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDR31BP3R3BDZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BP3R3BDZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±0.5pF 3.3pF