CDR31BP2R7BCUM\M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR31BP2R7BCUM\M
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
1.25mm
Length :
2mm
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel
Capacitance :
2.7pF
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR31BP2R7BCUM\M
2.7pF Ceramic Capacitor 0805