CDR31BP2R0BCZSAC
Mfr.Part #
CDR31BP2R0BCZSAC
Description
CAP CER 2PF 100V BP 0805
Capacitance :
2pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
CDR31BP2R0BCZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BP2R0BCZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±0.25pF 2pF