CDR31BP270BFUMAJ
Mfr.Part #
CDR31BP270BFUMAJ
Description
CAP CER 27PF 100V BP 0805
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
M (1%)
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.25mm
Datasheets
CDR31BP270BFUMAJ
Vishay / Vitramon CDR31BP270BFUMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BP ±1% 27pF