CDR156NP-3R3MC
Mfr.Part #
CDR156NP-3R3MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 7.5A 9.8MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Composition :
Wirewound
Depth :
15mm
Current Rating :
7.5A
Shielding :
Unshielded
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Height :
7mm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
7.0104mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
20%
Current - Saturation :
16.4A
Test Frequency :
100kHz
Material - Core :
Ferrite
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
18.4912mm
Mount :
Surface Mount
Width :
15.0114mm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
9.8mOhm
Max DC Current :
7.5A
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
3.3 µH
Datasheets
CDR156NP-3R3MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD