CDR156NP-100LC
Mfr.Part #
CDR156NP-100LC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 10UH 5.5A 25 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
5.5A
HTS Code :
Shielding :
No
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.728Lx0.591W 18.50mmx15.00mm
Current - Saturation :
9.6A
Depth :
15mm
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Number of Functions :
1
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
7mm
Tolerance :
±15%
Series :
CDR156
Current Rating :
5.5A
Published :
Inductance :
10μH
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
CDR156NP-100LC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD