CDR125NP-221MC
Mfr.Part #
CDR125NP-221MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 220UH 700MA 520MOHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Max DC Current :
700mA
Test Frequency :
1kHz
Termination :
SMD/SMT
Case/Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
12.1mm
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Diameter :
12.6mm
Frequency - Self Resonant :
4.51MHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
-15% +20%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
700mA
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Height :
5.9mm
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
Inductance :
220μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Package / Case :
Nonstandard
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Series :
CDR125
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
yes
Published :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CDR125NP-221MC
Sumida Corporation CDR125NP-221MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD