CDR125NP-180MC
Mfr.Part #
CDR125NP-180MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 18UH 2.4A 60 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
yes
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
EAR99
Diameter :
12.6mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
2.4A
Case/Size Code :
Series :
CDR125
Test Frequency :
2.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Depth :
12.1mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
5.9mm
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
Frequency - Self Resonant :
16.1MHz
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Max DC Current :
2.4A
Inductance :
18μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
CDR125NP-180MC
Sumida Corporation CDR125NP-180MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD