CDR125NP-120MC
Mfr.Part #
CDR125NP-120MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 12UH 2.5A 50 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
5.9mm
Depth :
12.1mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Diameter :
12.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
21.2MHz
Lead Free :
Lead Free
Published :
Width :
11.6078mm
Length :
12.5984mm
Current Rating :
2.5A
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Current Rating (Amps) :
2.5A
Series :
CDR125
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
2.52MHz
Inductance :
12μH
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
2.5A
Datasheets
CDR125NP-120MC
Sumida Corporation CDR125NP-120MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD