CDR125-470MC
Mfr.Part #
CDR125-470MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 1.5A 120 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
47μH
Height Seated (Max) :
0.232 5.90mm
Shielding :
Shielded
Mount :
Surface Mount
Width :
11.6078mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
Current Rating (Amps) :
1.5A
Test Frequency :
2.52MHz
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Lead Free :
Contains Lead
Length :
12.5984mm
Tolerance :
-15% +20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
70°C
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Min Operating Temperature :
-25°C
Current Rating :
1.5A
Series :
CDR125
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
10.4MHz
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Diameter :
12.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDR125-470MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD