CDR10D48MNNP-820NC
Mfr.Part #
CDR10D48MNNP-820NC
Description
FIXED IND 82UH 1.3A 220 MOHM SMD
Fixed Inductors
Current - Saturation :
2A
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
82μH
Tolerance :
±25%
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Series :
CDR10D48MN
Size / Dimension :
0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm
Test Frequency :
100kHz
2
Material - Core :
Ferrite
Depth :
10.3mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Current Rating :
1.3A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Max DC Current :
880mA
Height :
5mm
Lead Free :
Lead Free
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD