CDR105NP-181MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR105NP-181MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 600MA 620MOHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
600mA
Inductance :
180μH
Radiation Hardening :
No
Height :
5.5mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating :
600mA
Size / Dimension :
0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Resistance :
620mOhm
Number of Functions :
1
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shielding :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Case/Size Code :
Frequency - Self Resonant :
5.3MHz
Diameter :
10mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
CDR105
Package / Case :
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
-15% +20%
Depth :
9.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
620mOhm Max
Test Frequency :
1kHz
Number of Terminations :
2
Datasheets
CDR105NP-181MC
Sumida Corporation CDR105NP-181MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD