CDR105NP-180MC
Mfr.Part #
CDR105NP-180MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 18UH 1.89A 80 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Tolerance :
-15% +20%
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
26MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Inductance :
18μH
HTS Code :
Test Frequency :
2.52MHz
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Depth :
9.6mm
Surface Mount
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Max DC Current :
1.89A
Package / Case :
Nonstandard
Diameter :
10mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Free :
Lead Free
Shielding :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
5.5mm
Series :
CDR105
Current Rating :
1.89A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
CDR105NP-180MC
Sumida Corporation CDR105NP-180MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD