CDR105-471MC
Mfr.Part #
CDR105-471MC
Description
FIXED IND 470UH 370MA 1.6OHM SMD
Diameter :
10mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
Max Operating Temperature :
70°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating :
370mA
Length :
10.0076mm
Width :
9.1948mm
Current Rating (Amps) :
370mA
Min Operating Temperature :
-25°C
Published :
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
-15% +20%
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Frequency - Self Resonant :
3.6MHz
Height :
5mm
Inductance :
470μH
Datasheets
CDR105-471MC
Sumida Corporation CDR105-471MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD