CDR105-470MC
Mfr.Part #
CDR105-470MC
Description
FIXED IND 47UH 1.17A 180MOHM SMD
Width :
9.1948mm
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Inductance :
47μH
Test Frequency :
2.52MHz
Current Rating :
1.17A
Length :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Diameter :
10mm
Tolerance :
-15% +20%
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Published :
Current Rating (Amps) :
1.17A
Max Operating Temperature :
70°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Datasheets
CDR105-470MC
Sumida Corporation CDR105-470MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD