CDR105-270MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR105-270MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 1.54A 110MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-25°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
70°C
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
1.54A
Width :
9.1948mm
Published :
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
-15% +20%
Size / Dimension :
0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
Test Frequency :
2.52MHz
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Current Rating :
1.54A
Frequency - Self Resonant :
18MHz
Diameter :
10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
10.0076mm
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
27μH
Series :
CDR105
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CDR105-270MC
Sumida Corporation CDR105-270MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD