CDR04BX104AKWMAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR04BX104AKWMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
M (1%)
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Temperature Coefficient :
BX
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR04
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CDR04BX104AKWMAJ
Vishay / Vitramon CDR04BX104AKWMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR04 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm BX ±10% 0.1muF