CDR02BX472BKSR
Mfr.Part #
CDR02BX472BKSR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Length :
4.57mm
Width :
1.27mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
Bulk
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Dielectric :
X7R
Depth :
1.27mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
yes
Custom Capabilities :
TAPE and REEL AVAILABLE UPON REQUEST
Tolerance :
10%
HTS Code :
Capacitance :
4.7nF
Voltage - Rated DC :
100V