CDR01BP220BKZSAC
Mfr.Part #
CDR01BP220BKZSAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 22PF 100V BP 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Capacitance :
22pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
BP
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CDR01BP220BKZSAC
Vishay / Vitramon CDR01BP220BKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR01 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm BP ±10% 22pF