CDMT40D30HF-4R7NC
Mfr.Part #
CDMT40D30HF-4R7NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 3.6A 37 MOHM SMD
Stock
435
In Stock :
435
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Inductance :
4.7μH
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
4.3A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
2016
Package / Case :
Nonstandard
Length :
4.1402mm
Current Rating :
3.6A
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±30%
Series :
CDMT
Current Rating (Amps) :
3.6A
Test Frequency :
100kHz
Width :
4.1402mm
DC Resistance (DCR) :
37mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.163Lx0.163W 4.15mmx4.15mm
Datasheets
CDMT40D30HF-4R7NC
Sumida Corporation CDMT40D30HF-4R7NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD