CDM-9-3018-90-36-DW01
Mfr.Part #
CDM-9-3018-90-36-DW01
Manufacturer
Luminus Devices
Description
LED COB CDM9 WHITE
Stock
256
In Stock :
256
Manufacturer :
Luminus Devices
Product Category :
Type :
LED Module
Height :
1.58mm
Series :
CDM-14
Current - Max :
440mA
Lens Type :
Flat
CCT (K) :
1800K ~ 3000K
Color :
White, Warm
Light Emitting Surface (LES) :
9.50mm Dia
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Test :
300mA
Viewing Angle :
130°
Feature :
Dimming - Warm
Published :
2017
CRI (Color Rendering Index) :
97
Flux @ Current/Temperature - Test :
925lm Typ
Size / Dimension :
15.00mm Lx12.00mm W
Configuration :
Rectangle
Lumens/Watt @ Current - Test :
87 lm/W
Temperature - Test :
85°C