CDH80D48NP-332KC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDH80D48NP-332KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3MH 160MA 11.2OHM SM
Stock
239
In Stock :
239
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.331Lx0.315W 8.40mmx8.00mm
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Current - Saturation :
180mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
CDH80D48
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
11.2Ohm Max
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
160mA
Inductance :
3.3mH
Datasheets
CDH80D48NP-332KC
Sumida Corporation CDH80D48NP-332KC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD