CDH63NP-221KC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDH63NP-221KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 190MA 4.33OHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.240W 6.30mmx6.10mm
Height :
2.9mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
HTS Code :
Test Frequency :
100kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
4.33Ohm Max
Max DC Current :
190mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
6.1mm
Series :
CDH63
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
190mA
Inductance :
220μH
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
No
Current - Saturation :
270mA
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Type :
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
CDH63NP-221KC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD