CDEP15D90T150NP-4R7MC-125
Mfr.Part #
CDEP15D90T150NP-4R7MC-125
Description
FIXED IND 4.7UH 16.5A 3.5MOHM SM
Stock
832
In Stock :
832
Inductance :
4.7μH
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~150°C
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
1 Weeks
DC Resistance (DCR) :
3.5mOhm
Current - Saturation :
21.3A
Series :
CDEP15D90/T150
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.610Lx0.610W 15.50mmx15.50mm
Current Rating (Amps) :
16.5A
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD