CDEP15D90T150NP-100MC-100
Mfr.Part #
CDEP15D90T150NP-100MC-100
Description
FIXED IND 10UH 12.2A 8.9MOHM SMD
Stock
232
In Stock :
232
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
10μH
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
12.2A
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Current - Saturation :
16.2A
Size / Dimension :
0.610Lx0.610W 15.50mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
8.9mOhm
Series :
CDEP15D90/T150
Sumida Corporation CDEP15D90T150NP-100MC-100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD