CDEP145NP-5R0MC-140
Mfr.Part #
CDEP145NP-5R0MC-140
Description
FIXED IND 5UH 9.5A 10.8 MOHM SMD
Height :
6mm
DC Resistance (DCR) :
10.8mOhm Max
Max DC Current :
9.5A
Depth :
14.9mm
Weight :
3.799998g
Series :
CDEP145
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Current - Saturation :
13.1A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reference Standard :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.571Lx0.571W 14.50mmx14.50mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
5μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current Rating :
9.5A
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-40°C~125°C
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD