CDEP145NP-4R2MC-170
Mfr.Part #
CDEP145NP-4R2MC-170
Description
FIXED IND 4.2UH 12A 7.4 MOHM SMD
Current Rating :
12A
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Max DC Current :
12A
Height :
6mm
Current Rating (Amps) :
12A
Length :
14.5034mm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
14.5034mm
Current - Saturation :
12.3A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
4.2μH
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
3.799998g
DC Resistance (DCR) :
7.4mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.571Lx0.571W 14.50mmx14.50mm
Series :
CDEP145
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD