CDEP145NP-2R7MC-170
Mfr.Part #
CDEP145NP-2R7MC-170
Description
FIXED IND 2.7UH 15A 4.6 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Series :
CDEP145
Inductance :
2.7μH
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
15A
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Current Rating :
15A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Reference Standard :
AEC-Q200
Depth :
14.9mm
Size / Dimension :
0.571Lx0.571W 14.50mmx14.50mm
Packing Method :
TR
Current - Saturation :
15.2A
Height :
6mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
4.6mOhm Max
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD