CDEP145NP-1R2MC-140
Mfr.Part #
CDEP145NP-1R2MC-140
Description
FIXED IND 1.2UH 19.5A 3 MOHM SMD
Shielding :
No
Packing Method :
TR
Number of Functions :
1
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
3
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Radiation Hardening :
No
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current - Saturation :
25A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Depth :
14.9mm
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.571Lx0.571W 14.50mmx14.50mm
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
3mOhm Max
Series :
CDEP145
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
19.5A
Tolerance :
±20%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
1.2μH
HTS Code :
Published :
Height :
6mm
Mount :
Surface Mount
Reference Standard :
Nonstandard
Current Rating :
19.5A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD